NÆRINGSDEKLARATION
Gennemsnitlige næringsværdier pr. 100 ml portionsstørrelse
Gennemsnitlige næringsværdier pr. 100 ml portionsstørrelse
| Titel | Værdi |
|---|---|
| Energiværdi | 301 Kj 72 Kcal / 100 ml |
| Fedt | 0 gr/100 ml |
| Heraf mættede | 0 gr/100 ml |
| Kulhydrater | 1.05 gr/100 ml |
| Heraf sukkerarter | 0.18 gr/100 ml |
| Proteiner | 0.02 gr/100 ml |
| Salt - NaCl | 0 gr/100 ml |
Ingredienser
-
Druer
-
SyrerregulatorerÆblesyre D/L (Ε 296)
-
Konserveringsmidler / AntioxidanterKaliummetabisulfit (Ε 224)
Greek
English
Français
Deutsch
Italiano
Español
Português
Dansk
Svenska
Suomi
Eesti
Nederlands
Български
Polski
Čeština
Hrvatski
Slovenčina
Slovenščina
Latviešu
Lietuvių
Română
Magyar
Malti
Gaeilge