NÆRINGSDEKLARATION
Gennemsnitlige næringsværdier pr. 100 ml portionsstørrelse
Gennemsnitlige næringsværdier pr. 100 ml portionsstørrelse
| Titel | Værdi |
|---|---|
| Energiværdi | 353 Kj 84 Kcal / 100 ml |
| Fedt | 0 gr/100 ml |
| Heraf mættede | 0 gr/100 ml |
| Kulhydrater | 3.8 gr/100 ml |
| Heraf sukkerarter | 3.0 gr/100 ml |
| Proteiner | 0.02 gr/100 ml |
| Salt - NaCl | 0 gr/100 ml |
Ingredienser
-
Koncentreret druesaft, Druer
-
SyrerregulatorerÆblesyre D/L (Ε 296)
-
Konserveringsmidler / AntioxidanterKaliummetabisulfit (Ε 224), Kaliumsorbat (Ε 202)
Greek
English
Français
Deutsch
Italiano
Español
Português
Dansk
Svenska
Suomi
Eesti
Nederlands
Български
Polski
Čeština
Hrvatski
Slovenčina
Slovenščina
Latviešu
Lietuvių
Română
Magyar
Malti
Gaeilge