NÄRINGSDEKLARATION
Genomsnittligt näringsvärde per 100 ml portionsstorlek
Genomsnittligt näringsvärde per 100 ml portionsstorlek
| Titel | Värde |
|---|---|
| Energivärde | 242 Kj 58 Kcal / 100 ml |
| Fett | 0 gr/100 ml |
| Varav, mättade | 0 gr/100 ml |
| Kolhydrater | 5.5 gr/100 ml |
| Varav av dessa sockerarter | 4.5 gr/100 ml |
| Proteiner | 0.03 gr/100 ml |
| Salt - NaCl | 0 gr/100 ml |
Ingredienser
-
Druvor
-
Surhetsreglerande medelÄppelsyra D/L (Ε 296)
-
Konserveringsmedel / AntioxidanterKaliummetabisulfit (Ε 224)
-
Gas och förpackningsgaserKoldioxid (CO2) (E 290)
Greek
English
Français
Deutsch
Italiano
Español
Português
Dansk
Svenska
Suomi
Eesti
Nederlands
Български
Polski
Čeština
Hrvatski
Slovenčina
Slovenščina
Latviešu
Lietuvių
Română
Magyar
Malti
Gaeilge