NUTRITION DECLARATION
Average nutritional values per 100 ml serving size
Average nutritional values per 100 ml serving size
| Title | Value |
|---|---|
| Energy Value | 242 Kj 58 Kcal / 100 ml |
| Fats | 0 gr/100 ml |
| Of which saturates | 0 gr/100 ml |
| Carbohydrates | 5.5 gr/100 ml |
| Of which sugars | 4.5 gr/100 ml |
| Proteins | 0.03 gr/100 ml |
| Salt - NaCl | 0 gr/100 ml |
Ingredients
-
Grapes
-
Acidity regulatorsMalic Acid D/L (Ε 296)
-
Preservatives / AntioxidantsMetabisulfite of Potassium (Ε 224)
-
Gases and packaging gasesCarbon Dioxide (CO2) (E 290)
Greek
English
Français
Deutsch
Italiano
Español
Português
Dansk
Svenska
Suomi
Eesti
Nederlands
Български
Polski
Čeština
Hrvatski
Slovenčina
Slovenščina
Latviešu
Lietuvių
Română
Magyar
Malti
Gaeilge